Het Raster vzw - AUTI-MAATJE

 

 

Op Wereldautismedag (2 april) hebben we onze vrijwilligerswerking ‘Auti-Maatje’ nog eens in de spotlights gezet. Auti-Maatje helpt kinderen, jongeren en volwassenen met autisme bij het ondersteunen en invullen van hun vrije tijd.

Zowel in de provincies Antwerpen als Vlaams-Brabant en Brussel, zijn we steeds op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor het begeleiden van kinderen, jongeren of volwassenen met autisme. Dit door samen leuke activiteiten te doen zoals samen gaan wandelen, fietsen, zwemmen, knutselen, voorlezen, koken, naar een pretpark of speeltuin gaan,…

 

 

We geven je graag enkele getuigenissen mee van onze vrijwilligers.

'Laatst zette ik als Auti-Maatje een schattenzoektocht op het programma. Enkele dagen voordien was ik mijn eigengemaakte schat stiekem in het bos gaan verbergen. Groot was mijn verbazing dat er op de nacht van de tocht onverwacht een mooi sneeuwtapijt lag! Dat kon het enthousiasme van de kindjes echter niet remmen. Ze konden niet wachten om hun warme sjaal en handschoenen aan te trekken! De tocht duurde meer dan een uur. We hadden dolle sneeuwpret en als klap op de vuurpijl vonden de kindjes de verborgen schat: snoepjes, chips en ander lekkers. Dan snel naar huis waar mama ons dan ook nog eens trakteerde op heerlijke pannenkoeken. Wat hebben de kinderen gesmuld. Toen ik vertrok vroegen de kinderen of we nog snel eens schatten zouden gaan zoeken. Ze hadden een fantastische middag beleefd en heel even waren ze al hun grote en kleine problemen vergeten. Dat is waar ik het als Auti-Maatje voor doe!’

'Mensen met autisme hebben vaak moeite met het (zinvol) indelen van hun vrije tijd. Als vrijwilliger ga je naar deze personen en naargelang je eigen interesses en die van jouw Auti-Maatje doe je activiteiten. Ik ging met een jongen naar Technopolis en Hidrodoe bijvoorbeeld. We maakten er fantastische dagen van. Als vrijwilliger begeleidde ik ook al groepsactiviteiten. Een echte girls-day-only, met make-up, knutselen, spelletjes, lekkere snacks,... Maar ook een schaakavond of een game-day in de Outpost in Antwerpen. Ik doe dit al enkele jaren met veel plezier.’

'Daar ikzelf ASS heb, begrijp ik wat de kinderen met ASS voelen of denken. Ik vind het dan ook fijn dat er zoiets bestaat als Het Raster om deze kinderen te kunnen begeleiden. Helaas was er in mijn jeugd nog geen sprake van zulke begeleiding en ondersteuning. De kinderen die ik begeleid zijn steeds zo dankbaar na een activiteit en kijken al gretig uit naar de volgende bijeenkomst. Kind blij = Auti-Maatje blij.’

 

Interesse? Bekijk het belevingsfilmpje: http://www.youtube.com/watch?v=-dQOP-h5_70

Bel of mail gerust naar Chantal, onze vrijwilligerscoördinator.

Auti-maatje@hetraster.be 

0491 62 69 86

Autisme chat

Open Chat